GüncellendiVOLEYBOL

İnanmış takım Beşiktaş

İnanmış takım Beşiktaş

SPOR HABERLERİ VOLEYBOL

24 Mart 2016 0
İnanmış takım Beşiktaş

2000’li yılların başında bayan voleyboluyla anılan Beşiktaş, 2001’de Avrupa CEV Kupası’nda 4. olmuş, 2005’te de Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final oynama başarısı göstermişti. Ancak maddi kriz yaşanan kulüpte, ister istemez en çok etkilenen amatör branşların başında voleybol geldi. 2012-2013 sezonunda Bahçeşehir Üniversitesi’nin sponsorluk desteğiyle kapanmanın eşiğinden dönen, bu yıl da yaklaşık 800 bin Euro (-ki profesyonel bir oyuncunun aldığı paradan daha az) gibi çok kısıtlı bir bütçeyle yolan çıkan başantrenör Adnan Kıskat yönetimindeki Beşiktaş Bayan Voleybol Takımı, taraftar desteği ve zafer inançıyla tarih yazdı.

2.5 milyon Euro’luk rakip

Önce Balkan Kupası’da mücadele ederek Avrupa Challenge Kupası’nın yolunu açtı... Ardından tek tek rakiplerini yenerek, yarı finale kadar çıkmayı başardı. Aslında sezona girerken, Siyah-Beyazlı ekip bile, bu kadarını beklemiyordu. Avrupa Challenge Kupası’nın en düşük bütçeli takımlarından biri olan Beşiktaş, yarı finale kadar, ne Alman ne Sırp ne Fransız rakip tanımadı. Yarı finalde de 2.5 milyon Euro bütçeye sahip Polak ekibi Impel’i deplasmanda 3-0 yenen Dişi Kartal, İstanbul’daki rövanşta  3-2 yenilmesine rağmen puan avantajıyla, kulüp tarihinde Avrupa Kupaları’nda ilk kez finale kalma başarısı gösterdi. Bayan voleybolcuların bu başarısı, kulüpte büyük sevinç yarattı.

Ödüllendirme yönetimin gündeminde

Tarihi zaferi yerinde izleyen Başkan Fikret Orman, “Bu kadar bütçeyle böyle bir başarının gelmesi gerçekten inanılmaz” dedi. Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Karacan da elde edilen başarının şube için iyi bir referans olacağını belirterek, “Kadın voleybol takımına sponsorluk talepleri artacak. İyi bir kadromuz var. Bulacağımız sponsor desteğiyle bir iki yabancı oyuncuyla kaliteyi daha da yukarı çekebiliriz. Bu şekilde Avrupa’daki başarılarımız devamlı hale gelebilir” ifadelerini kullandı. Karacan ayrıca, bugünkü yönetim kurulu toplantısında takıma ödül verilmesini gündeme getireceklerini söyledi.

Hatice Yücel

Fanatik
 • ETİKETLER


7gewvc

TAKİP ET

 • 2016-04-04 11:30:30 0
  Salih durcan   Dedi ki
  Mabed kelime anlamı olarak ibadet edilen yer anlamına gelir. Kullanılan kelimelere dikkat etmenizi sizden rica ediyorum.
 • 2016-03-31 17:05:50 0
  Mustafa   Dedi ki
  Elbette Gomez derler, adam golcü atıyor.