GüncellendiAVRUPA

Blatter’den Infantino’ya sitem

Blatter’den Infantino’ya sitem

SPOR HABERLERİ AVRUPA

09 Aralık 2016 0
Blatter’den Infantino’ya sitem
Rüşvet verdiği gerekçesiyle görevinden ayrılmak zorunda kalan eski FIFA Başkanı Sepp Blatter, telefonlarına cevap vermemesi nedeniyle halefi Gianni Infantino’ya sitem etti.

İngiliz basınına konuşan 80 yaşındaki Blatter, telefonlarına ve mektuplarına cevap vermeyen FIFA Başkanı Infantino’nun kendisine saygısızlık yaptığını savundu. Infantino’nun FIFA’da başkanlık görevine geldiği süreçte aralarında çok yakın bir ilişki bulunduğunu kaydeden Blatter, "Başkanlığa seçildikten sonra aramızda çok iyi bir iletişim vardı. Evimde beni ziyarete geldi ve sohbet ettik. Ona FIFA’da çözüm bekleyen sorunların listesini hazırladım. İlgileneceğini söyleyerek gitti ve bir daha gelmedi." diye konuştu.

"Geri dönüş yapmadı"

Sonraki süreçte Infantino’ya ulaşmak için birçok yol denediğini kaydeden Blatter, halefine sitemde bulunarak, "Infantino davetlerime karşılık, mektubuma cevap vermedi. Hala kullandığı kişisel telefon numarasından aradım, açmadı. Hiçbir zaman geri dönüş yapmadı." ifadelerini kullandı. Bu durumdan rahatsızlık duyduğunu vurgulayan Blatter, "Basına yaptığı açıklamalarda benden hiç bahsetmedi. Eski başkana gereken saygıyı göstermedi." değerlendirmesinde bulundu.

FIFA, Blatter’in eski UEFA Başkanı Michel Platini’ye 2 milyon İsviçre frangı verdiği gerekçesi?yle, iki? futbol adamına da 8 yıl futboldan men cezası vermişti. Tarafların, FIFA Temyiz Kurulu’na yaptıkları itirazın ardından cezaları altışar yıla düşürülmüştü. Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) itirazda bulunan Platini’nin cezası 4 yıla kadar düşürülürken, Blatter’in cezasında indirime gidilmemişti.

AA
Fanatik
 • ETİKETLER


a0ql1d

TAKİP ET

 • 2016-04-04 11:30:30 0
  Salih durcan   Dedi ki
  Mabed kelime anlamı olarak ibadet edilen yer anlamına gelir. Kullanılan kelimelere dikkat etmenizi sizden rica ediyorum.
 • 2016-03-31 17:05:50 0
  Mustafa   Dedi ki
  Elbette Gomez derler, adam golcü atıyor.