GüncellendiErsoy Özdem

Kırık kanat

05 Nisan 2016 0
Kırık kanat

Bir kuş var; Ümraniye'de, ormanlarda yaşayan. Adı Kartal. Sene başından beri taşlıyorlar kanadını; kanadı kırılsın da aşağı doğru süzülsün diye. O kadar uğraştılar aylarca, en sonunda da vurdular kanadını. Kırdılar kanadını Kartal'ın. Amaçlarına ulaştılar, şimdi aşağı doğru süzülüyor Kartal. Birisinin el atması gerekiyor. Kırılan kanatlarını iyileştirmesi lazım.
Kırılan kanadının birinin adı Gökhan; iyileşmesi zor gözüküyor ama imkansız değil. İyi bir tedaviyle iyileşir. Zaten sezon sonunu görse yeter, sonrasında değiştirecek o kanadı Kartal.

Kırılan diğer kanadın adı Quaresma. Sezon başında daha iyi uçsun diye taktılar Kartal'a. Eskisinden daha iyi kanat çırpıyordu Kartal, bu kanat sayesinde. Ama Kartal'dan bağımsız, kendi başına hareket etmeye başlayınca o da kırıldı.
Kırılan başka bir kanadın adı Olcay. Zaten güçsüzdü yıllardır. Kartal'ın güçlü vücudu sayesinde güçlü gözüküyordu. Bütün kanatlar kırılınca onun da güçsüzlüğü gözle görülür hale geldi.

Kırılan en genç kanadın adı Kerim. Güçlü tüyleri olduğu belliydi; kendisini çabuk gösterdi. Ama o kanat da diğerlerine uyum sağladı, ilk taşı yediği gibi kırıldı.

Kırılan bir de arka kanat var; adı İsmail. Ana kanatları ayakta tuttu aylarca. Ama o da yediği o kadar taşa dayanamadı, yara aldı.
Kırılan diğer arka kanadın adı Beck. Alman dağlarında uçmuştu, tecrübeliydi. Ama bir türlü açılamadı tam olarak. Uçuramadı Kartal'ı istediği kadar.
Şimdi görev Kartal'ın beyninde. Ya bu kırılan kanatlarını onarıp sezon sonuna kadar zirveye ulaşacak, ya da aşağı doğru süzülmeye devam edip, Dolmabahçe'deki yeni yuvasına çakılacak.

 • ETİKETLER


YAZAR HAKKINDA

Ersoy Özdem

Başarılı Beşiktaş muhabiri Ersoy Özdem


pkd2by

TAKİP ET

 • 2016-04-04 11:30:30 0
  Salih durcan   Dedi ki
  Mabed kelime anlamı olarak ibadet edilen yer anlamına gelir. Kullanılan kelimelere dikkat etmenizi sizden rica ediyorum.
 • 2016-03-31 17:05:50 0
  Mustafa   Dedi ki
  Elbette Gomez derler, adam golcü atıyor.